Šventosios uostui atstatyti būtina konsoliduoti lėšas

Home  /  Naujienos  /  Šventosios uostui atstatyti būtina konsoliduoti lėšas

Šventosios uostui atstatyti būtina konsoliduoti lėšas

March 2, 2016      In Naujienos Comments Off on Šventosios uostui atstatyti būtina konsoliduoti lėšas

Šventosios valstybinio jūrų uosto plėtojimo tarybos posėdyje pristatyti nuo 2008 m. atlikti su Šventosios uostu susiję darbai bei pristatyta galima uosto perspektyva. Sutarta, kad norint atstatyti uostelį bus būtina suvienyti įvairių žinybų lėšas.

Turime visą dokumentaciją, statybos leidimus, bet neturime finansavimo šaltinio. Artimiausiu metu Šventosios uostas nebus transporto ir logistikos centras, kuriame būtų kraunami, sandėliuojami kroviniai ar pervežami keleiviai. Greičiausia uostas turės rekreacinę, žvejų poreikius tenkinančią paskirtį“, – teigia susisiekimo ministras ir tarybos posėdžio pirmininkas Rimantas Sinkevičius.

Šventosios uosto atstatymo būtinybe neabejojama. Turimais skaičiavimais, norint atstatyti uostą su molais, iškasant išorės reidą bei atliekant kitus etapus reikėtų apie 70 mln. eurų.

Reikėtų centrinės valdžios sprendimo dėl lėšų konsolidavimo. Jei nėra krovinių, tranzito, Europos Komisija neleidžia skirti ES lėšų iš transporto sektoriui skiriamų“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Manoma, kad derėtų kooperuoti Žemės ūkio, Ūkio, Aplinkos ministerijų lėšas, būtina įtraukti ir Palangos savivaldybę. Posėdžio metu nutarta kreiptis į Vyriausybės strateginį komitetą.

Šaltinis: Klaipėdos valstybinis jūrų uostas.